rzeczy recznie robione blog

rzeczy recznie robione blog

Droga do piekła jest wybrukowana dobrymi intencjami

Ten szczególny „Droga” jest rzeczywiście promenada Eilat

„Piekło” nie jest tak dużo, że jest betonowa. Raczej, że roi się od kilkudziesięciu najwyraźniej nieruchomych stragany. Aby zrozumieć, jak to się stało, konieczne jest, aby dać pewną tło historyczne.

rzeczy recznie robione blog

Historia Eilat

Ejlat, choć przypisane do Żydów jako część uchwały podziału Organizacji Narodów Zjednoczonych w 1947 roku nie był właściwie podjęta przez armię izraelską do marca 1949. To wtedy znany jako Um szczytu Rush i była niezamieszkana. Aż do 1958 roku było prawie niedostępne z północy, ale w tym roku droga z Beer Sheva została zakończona.

rzeczy recznie robione blog

Pod koniec roku 1959 liczba ludności wzrosła do pewnego 6000. większości byli nowi imigranci z Afryki Północnej. Ich przeprowadzka nie zawsze było całkowicie dobrowolne, ale w tamtych czasach ludzie musieli iść tam, gdzie zostały one wysłane przez ministerstwo absorpcyjnej. Być może uznano, że mogą lepiej dostosować się do gorącego, suchego klimatu niż mogłoby Europejczyków. Niezależnie od powodu, to zdefiniował etnicznego charakteru miasta. To wciąż robi.

Połączenie struktury społecznej miasta wschodzących, a jego izolacji geograficznej od reszty Izraela doprowadziła do zjawiska, którego skutki odczuwalne są jeszcze dziś. Z powodów, które nie są całkowicie jasne dla mnie, systemu sądownictwa i policji postanowił traktować Eilat w taki sam sposób, że Brytyjczycy traktowane Australii w wieku 18 i 19.

Eilat stał się kolonią karną, do których drobni przestępcy zostali wysłani jako alternatywa dla więzienia. Można sobie tylko wyobrazić, skumulowany efekt tej polityki na rozwój społeczny i wartości społecznych miasta. To był duży problem dla gminy, który robił usilne starania w celu promowania Eilat jako ośrodek turystyczny.

– autor artykułu